Jak radzić sobie z brakiem motywacji?

Wiele osób nie może się doczekać swojego pierwszego treningu MMA. Niestety, bardzo często okazuje się, że początkowy zapał szybko przemija. Niektórzy rezygnują z dalszych treningów, natomiast inni starają się uczęszczać na nie nadal, ale robią to nieregularnie. Brak motywacji do regularnych treningów to problem, który zna większość sportowców. Na szczęście istnieją sposoby na to, żeby się z nim uporać.

Bardzo dobre efekty można uzyskać dzięki wzajemnej motywacji. Nic tak nie zachęca do wysiłku, jak wsparcie ze strony innych, a często także pragnienie bycia od nich lepszym, czyli rywalizacja. Warto zatem zgromadzić wokół siebie grupę trenujących, albo znaleźć przynajmniej jednego partnera treningowego.

mixed-martial-arts-1045215_1280

Kolejny sposób na zmotywowanie się do regularnych treningów to wyznaczanie sobie celów. Ich realizacja zachęci do dalszego wysiłku i da świadomość, że warto uczęszczać na kolejne treningi. Można także przyznawać sobie nagrody za realizację tychże celów. Nie można jednak stawiać sobie zbyt wysokich wymagań, ponieważ ich realizacja jest bardzo trudna, co w pewnym momencie może zniechęcić do trenowania. Warto także prowadzić dziennik postępów. Często niezauważany małych postępów, przez co mamy wrażenie, że trening nie przynosi żadnych rezultatów.

Na koniec należy wspomnieć o tym, żeby w miarę możliwość urozmaicać swoje treningi. Ciągle wykonywanie tych samych czynności prędzej czy później doprowadzi znudzenia, które bez wątpienia nie zachęca do tego, żeby wybrać się na kolejny trening.